25.12.2017) Suryoye Asimilasyonu

This is the Forum for Beth Suryoyo Assyrian

Moderators: Fred Aprim, Webmaster, Hanna Hajjar, George Stifo

25.12.2017) Suryoye Asimilasyonu

Postby Mtaybono » Sun Dec 24, 2017 7:53 pm

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Kaynak: Nail Tahincioglu

Från: Nail Tahincioglu <nail.tahincioglu@gmail.com>

Skickat: den 24 december 2017 10:14

Ämne: Suryoye Asimilasyonu

Sevgili Seyitnem, değerli ruhaniler, yönetim kurulumuz ve Suryoye toplum bireylerimiz,

Kalıplara sıkışarak tarihte kaybolan pek çok toplum olduğunu ve varlıklarını sürdürmek isteyen diğer dini toplumların ergenlik yaşındaki bireylere aidiyet töreni uygulayarak geleceklerini koruduklarını biliyoruz.

Batıda, güneyde ve doğuda bilinçlenen bazı Suryoye toplumlarının gençlerine sahip çıkmak ve toplumsal aidiyeti sürdürebilmek amacıyla aidiyet töreni uyguladıklarını da memnuniyetle görüyor ve biliyoruz.

İstanbul abraşiyesinde, tüm sıfatlarının yanında Rahmetli Abune Hori Samuel Akdemir yaşamında toplumunu geleceğe sağlam temellerle bağlamak amacıyla yıllarca aidiyet töreni ile ergenliğe adım atan gençleri taltif etti ve bu töreni yaşamak benim gibi pek çoğumuza da kısmet oldu. Onu saygı, sevgi ve şükranlıkla anıyorum.

Sosyoloji, psikoloji ve tüm bilimsel yaklaşımları kullanmamız gerekirken, her bulguyu göz ardı edip, toplumsal varlığımızı sürdürmemiz açısından önemli olan bu aidiyet töreni bir süredir yapılmamakta.

Oğlumu Beşiktaşlı olmaktan kurtardığım günü hiç unutmam. Komuşumuzun telkinlerine kapılan oğlumu alıp Fenerbahçe stadına götürdüğüm, arkasında ismi yazan Fenerbahçe üniformasını, renklerinin topun aldığım ve tribünde etraftakilerin alkış aldığı gün hep aklıma gelir. Ona daha önce de üniforma almam veya sarı lacivert bir top almam ait hissettirmek için yetmemişti. Toplumsal aidiyet onu ömürboyu kulubün renklerine bağladı.

Boş kiliselere vaaz veren bir din adamının ve onun peşine takılanların, imanı güçlü cemaatinin neden kiliselere gelmediğini, toplum yerine kendilerini sorguladıklarını hiç gördünüz mü?

Sizce gelecekte Suryoye gençleri asimile olma olasılığı var mı?

Gençlerin Suryoye aidiyetinden uzaklaşma ihtimali varsa, asimilasyonun sorumlusu teknoloji, şehirleşme olmadığını başka toplumlarda ve ülkelerde rahatlıkla görmekteyiz.

Suryoye asimilasyonu sorumlusu, çocuklarımızı taltif etmekten imtina eden, bilim ve akıldan uzaklaşarak toplumsal baskıya yenilerek, aidiyet yaratmak için yapılması gerekenleri kısmen yapan tümünüz, hepiniz, hepimiziz.

Bayramın daha güzel Suryoye toplumsal günlere vesile olmasını diliyor, bayramınızı en içten duygularla kutluyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

nail tahincioğlu

Kaynak: Nail Tahincioglu

Från: Nail Tahincioglu <nail.tahincioglu@gmail.com>
Skickat: den 24 december 2017 10:14
Ämne: Suryoye Asimilasyonu

Mtaybono

Return to Main Forum